Tréner Astry chce v Plzni odohrať veľký zápas

Hoci sa hráčom Astry Giurgiu v tejto sezóne nedarí, tréner Marius Sumudica je presvedčený, že vo štvrtok odohrajú v Európskej lige na ihrisku Plzne veľký zápas. Hostia neprišli brániť a chcú sa Viktórii vyrovnať aj herne a predviesť fanúšikom pekný futbal.

“Pre nás je to veľmi dôležitý zápas z pohľadu postupových šancí. Stretávame sa s dobrým mančaft, ktorý nazbieral skúsenosti v Európe . My sme ale pripravení a urobíme všetko, čo je v našich silách, aby to dopadlo pre nás priaznivo. Prišli sme si zahrať dobrý futbal, vyrovnať sa súperovi a ukázať divákom dobré divadlo, “ vyhlásil Sumudica na predzápasové tlačovej konferencii.

“Keď dostaneme gól, tak mi to nebude vadiť, ak dáme o jeden navyše.To je naša filozofia a tak sme hrali aj v minulej sezóne. Verím, že to predvedieme aj zajtra, “ dodal.

Astra pod jeho vedením v minulej sezóne získala rumunský titul, ale v novom ročníku je po dvanástich kolách až dvanásta a prehrala aj oba doterajšie zápasy v Európske lige. “Vlani sme boli hladní po úspechu, momentálne sme stratili pár kvalitných hráčov a nové sme ešte nedokázali zapracovať do mančaftu,” vysvetlil Sumudica.

“sme dobrý a kvalitné mančaft, ale stále sme na ceste a hľadáme sa. Ale varujem vás, že zajtra odohráme veľký zápas.


Mal sme s hráčmi pohovory a verím im, že tu odohráme veľký zápas.Nemôžem to sľúbiť, ale som o tom presvedčený, “
vyhlásil kouč Astry.

K dispozícii má aj útočníka Denise Alibeca, ktorý už má dohodnutý zimný prestup do Steauy Bukurešť. Jedinou absenciou je tak zranený Felipe Teixeira, krídelníka hráč, ktorý pred dvoma rokmi dal gól Plzni v drese Petrolul Ploješť. “To je pre nás veľká strata,” pripustil kouč.

Hrať ale môže iný hráč so skúsenosťami zo zápasov s Plzňou. vtedy nastúpil za Ploieşti aj portugalský stopér Geraldo Alves a slávil vo Štruncových sadoch výhru 4: 1. “Viktoria je dnes iný tím, než bola vtedy. To mala ešte Pavla Horvátha, ktorý rozdával nádherné pasy.Dnes je to viac organizovaný tím, “ všimol sa Alves.

” Je to pre nás veľmi dôležitý zápas, chceme sa zdvihnúť v Európe a postúpiť ďalej. Preto sa tu pokúsime zvíťaziť, “ dodal tridsaťpäťročný stopér.

Popísané produkty, ktoré si kúpite v obchode: detska postel nábytok