Spartak pokračuje vo skvostnom jesene a vyzerá návrat na trón

Ťahanie moskovského Spartaka za prvým majstrovským titulom po dlhých 16 rokoch včera nadobudlo opäť reálnejších obrysov, keď Krasnodar v nastavení obrátil vývoj zápasu sa Zenitom a Spartak tým dve kolá pred koncom jesennej časti poslal do šesťbodového trháku na čele. Tréner Massimo Carrera ukazuje, že neskúsenosť nie je problém…

Bývalý obranca Juventusu sa zdal byť pripravený na dráhu kariérneho asistenta – takú funkciu vykonával ako v Turíne, kde predtým trénoval aj mládež, tak u talianskej reprezentácie, a pôvodne tiež vo Spartaka.Tam dostal svoju šancu ešte len tento rok v auguste po odvolaní Dmitrija Aleničeva.

A Moskovčania pod 52letým koučom nijako nemeškal: v prvých siedmich kolách si pripísali na konto šesť víťazstiev a jedinú remízu, aby sa následne nezľakli ani dvoch zlepených porážok . Na ne namiesto toho Spartak zareagovala šiestich výhrami v rade vrátane piatich čistých kont, a to aj bez zranenej hviezdy Quincyho PROMESA.

Nie je preto divu, že Gazzetta dello Sport pred pár dňami prišla s kolážou fotiek štyroch trénerov, ktorí prešli Juventusom a teraz so svojimi mančafty kraľujú vlastným súťažiam.Max Allegri Starú dámu aktuálne trénuje, Zinedine Zidane (Real Madrid), Antonio Conte (Chelsea) aj Carrera za ňu dokonca hrávali.

Experti cez ruskú ligu si teraz všímajú, že je Spartak pod vedením Massima Carrery razom dôraznejší a aj v pozícii lídra tabuľky sa neštíti tvrdenie muziky. Zrovna sobotňajšej vystúpenie v Groznom bolo v tomto smere ostrú skúškou, však na pôde Terek predtým červení nevyhrali po štyri roky.

Tento rok je ale o niečom inom a fanúšikovia Spartaka, ktorí na tribúnach bežne vyvesujú transparenty s nápisom “Forza Massimo “, už pomaly začínajú veriť v návrat na ruský prvoligový trón. Na ten Spartak v 90.rokoch sadal relatívne pravidelne, od roku 2001 však nie a nie nadviazať.

Tentoraz to však vyzerá veľmi nádejne a Spartak dokonca predvčerom aj vyrovnal klubový rekord, čo sa najsilnejšieho štartu do prvoligovej sezóny týka. Tridsaťsedem bodov po pätnástich kolách mali Moskovčania na konte aj pred 16 rokmi a v cieľovej rovinke potom naozaj slávili. Doteraz naposledy…