Nebehá a má 20 kíl nadváhu, sepsul Taarabta Redknapp

Harry Redknapp bol včera popoludní priamym svedkom jednej z najbizarnejších futbalových bitiek anglickej histórie. Domáci prehra 2: 3 s Liverpoolom určite zostane divákom v pamäti dlho. Nie však Adelu Taarabtovi, záložníkovi Queens Park Rangers, ktorý akoby zmizol z povrchu zemského. Prečo, na to po spomínanom zápase odpovedal práve Redknapp…

Marocký záložník pôsobí v Londýne už niekoľko rokov – bol tiež hlavnou oporou Rangers pri postupe medzi elitu v sezóne 2010/11. Zostupu o dva roky potom už ale nezabránil a do Championship sa nehodlal vrátiť. Preto strávil minulú sezónu na hosťovaní.

Jeseň odkopal vo Fulhamu, jar potom v AC Miláno. A práve v slnečnej Taliansku si náladový futbalista prial zostať aj pre tento ročník.Rossoneri si za neho už dokonca pripravovali odstupné vo výške troch miliónov libier. Prestup však stroskotal a Taarabt doteraz nenašiel potrebnú formu alebo fyzickú kondíciu.

V súčasnej sezóne nastúpil za nováčika Premier League len dvakrát – zakaždým z lavičky. Malo za tým byť zranenie členka, manažér Harry Redknapp však na priamu otázku po včerajšom zápase odpovedal takisto bez neprimeraného zahmlievaniu. “Nie je zranený,” prezradil prekvapeným novinárom.

“Fit ale tiež nie je. Bohužiaľ nie je dostatočne fit na to, aby hrať futbal. V týždni odohral zápas za rezervný tím a môžem vám povedať, že viac by som toho nabehal aj ja.Jednoducho som ho nemohol postaviť, “ odhalil Redknapp.

” Nemôžem stále chrániť človeka, ktorý nechce behať ani trénovať a ktorý má asi dvadsať kíl nadváhu. Čo sa odo mňa očakáva, aby som opakoval? Poberajte si svojich 60, 70 tisíc týždenne, ale Netrénujte? Kam toto speje? “ rozčúlil sa 67letý manažér, ktorý je známy svojím radikálnym názorom na prefinancovaním primadony.

Najväčší” fén “schytal pred dvoma rokmi José Bosingwa, ktorý sa v kádri QPR objavil bezprostredne potom , čo v základnej zostave vo finále s Bayernom pomohol Chelsea vyhrať Ligu majstrov. Jeho tréningový aj zápasová prístup však podľa Redknappa nemal obdoby. vo zlom. A teraz je na rade aj Taarabt.

“Vyberám hráčov do zostavy podľa toho, ako sa snaží.Staviam hráča, ktorí si zaslúžia byť v dobrom klube, akým je QPR, hráča, ktorí každý deň prídu, chcú pracovať, trénovať a ukázať veľké odhodlanie. Pokiaľ s týmto začne, ak je toho vôbec schopný, možno bude hrať, “ zakončil nekompromisne bývalý kouč Tottenhamu alebo Portsmouthu.