Mateo Kovačić z Interu neuteká a teší sa na novú rolu

Mateo Kovačić z Milána neuteká a napriek pokračujúcim špekuláciám o jeho prestupe do Liverpoolu plánuje odbiť svoje početné kritiky a vypracovať sa v pravú oporu Interu. Chorvátska nádej mala doposiaľ výpadky formy, to sa však má v budúcej sezóne s odlišnými plánmi trénera Manciniho zmeniť…

Roberto Mancini nedávno naznačil, že rakúskeho rodáka mieni využívať skôr nižšie v poli, na pozíciu stiahnutého tvorca hry , čo vraj bude Kovačica vyhovovať.

“Ako Pirlo – vynikajúca to hráč. Alebo tiež ako Modrić, ďalší z mojich idolov,” plánoval okamžite 21-ročný stredopoliar, komu by sa rád v novej úlohe vyrovnal.

“Rád tam hrám, priamo v strede všetkého diania.Stretávam sa tam často s balónom, “ pokračoval v rozhovore pre Gazzetta dello Sport.

” Hrával som tam za Dinamo Záhreb a tiež pod Stramaccionim (Manciniho predchodcom – pozn. Red.) , kedy som odohral niekoľko dobrých zápasov. Fanúšikovia si to užívali, a rovnako tak aj ja, “ pripomína nakoniec milánske číslo 10.

Mateo Kovačić na San Siro zavítal v januári 2013 a počiatočné nadšenie fanúšikov Nerazzurri sa postupom času premenilo skôr v rozčarovanie nad neprodávaným talentom. Chorvát zatiaľ za Inter nastúpil do 80 ligových zápolení, len 51 z nich však načal v pozícii štartéra.

Práve preto vraj Kovačić podľa svojich slov nezvládal podávať konzistentné výkony, teraz je však odhodlaný takúto situáciu zmeniť .Liverpool v máji podľa informácií ESPN nepochodil s ponukou vo výške 10 miliónov libier, a to Kovačica vôbec nevadí – z Interu totiž nikam neuteká.

“Zostávam tu, nikam sa nesťahujú. To bol vždy môj plán a predĺženie môjho kontraktu do roku 2019 to odráža. Môj vzťah s Interom bude dlhodobý, “ sľubuje majiteľ 21 reprezentačných štartov za Chorvátsko, ktorý priložil pero na papier tento rok v januári.

a zmenil by snáď Kovačić svoj postoj, keby Liverpool zvýšil ponuku na 21 miliónov libier a dosiahol tak dohody s vedením Interu, ako sa naživo špekuluje?

“Čo ja viem? Musel by som sa opýtať svojho klubu, ale oni sami mi nikdy nepovedali, že by ma radi predali.Nikdy, “ dušuje sa Kovačić, ktorý je podľa svojich slov” posadnutý “túžbou preukázať v Interi svoje kvality a pomôcť mu vyhrať trofeje.