Lüftnerovi schválil presun do Slavie aj kouč dvadsaťjednotky Lavička

Michael Lüftner by rád v júni štartoval na majstrovstvách Európy jednadvacítek, napriek tomu sa pol roka pred šampionátom rozhodol zariskovať a z Teplíc, kde by mal istejšie miesto v zostave, prestúpil do Slavie. Aj keď súčasné stopery červenobielych Simona Deliho s Jiřím Bílkom považuje za jedny z najlepších v lige, chce si vybojovať pozíciu v základnej jedenástke.

“Samozrejme viem, že to bude ťažšie sa presadiť ako v Tepliciach. nie o 100, ale možno o 200 percent. Osobne si myslím, že Simon Deli je najlepší stopér v slovenskej lige a Jirka Bílek je obrovská persona, taky patrí medzi tie najlepšie. ale idem do toho.Chcem sa o miesto pobiť, budem bojovať, “ povedal novinárom Lüftner, ktorý sa dnes stal prvé zimné posilou Slavie.

” Nechcem premýšľať tak, že by som prišiel o miesto v základe. Určite je niečo iné hrať v Tepliciach a v Slavii, ale na druhú stranu, keď sa dostanem do základnej zostavy Slavie, stane sa zo mňa lepší hráč, čo chcem ja i Slavia, “ dodal dvadsaťdvaročný stopér.

Svoj odchod do Slavie vzhľadom k blížiacemu sa Euru jednadvacítek v Poľsku konzultoval s trénerom reprezentačných mladíkov Vítězslavom Lavičkom. “s trénerom Lavičkom som dvakrát telefonoval a raz sa stretol osobne. Bol som až prekvapený, ako mi prestup schválil. Osobne sa pozná s trénerom Slavie pánom Šilhavým, boli spolu na schôdzke, kde sa o mne bavili.Ani jedna negatívne reakcie z jeho strany nebola. Praje mi to a verí mi, pretože ma pozná, “ uviedol Lüftner.

Zvažoval tri ponuky. ” Dve boli zo zahraničia a veľmi zaujímavé. Išlo o Taliansko a Nórsko. Jedna ponuka bola nadštandardné pre českých hráčov. Ale cítim, že krok, ktorý som urobil, je pre mňa ideálna. Nechcel som pred Eurom úplne meniť prostredie, učiť sa nový jazyk, chcel som byť doma, “ uviedol Lüftner. ” Teším sa, že každý zápas budeme pod tlakom. Slavia chce byť úspešná, chce každý zápas vyhrávať a to presne chcem aj ja. Tým človek rastie, pod tlakom sa mi hrá oveľa lepšie, “ dodal.

prestup do Edenu urobil veľkú radosť celej rodine, ktorá fandí Slaviu. ” Zo začiatku som to nechcel hovoriť, až to bude nejako na papieri.Ale raz pri večeri som sa neudržal a už som to povedal. Mamička plakala a otec bol taky dojatý na to, aký je tvrďas. Ja som tiež odmalička slavistov. Keď som pozeral na derby, vždy som fandil Slavii. Idem do správneho klubu, “ uviedol s úsmevom.

Odchod z Teplíc nebol úplne jednoduchý. ” Keď prídete o hráča základnej zostavy, čo som v Tepliciach asi bol, tak nie ste radi. Ale taký je jednoducho život. Ďalej by som to nechcel komentovať, “ povedal Lüftner.