Karafiát: Po Jablonci sme si to vyjasnili, urobili sme dobre

Obranca Ondřej Karafiát si pochvaľoval, že hráči Liberca aspoň čiastočne napravili sobotňajšej prehru 0: 3 v derby v Jablonci. Hneď po víkendovom nepodarenom zápase si vyjasnili určité veci a na zlý výkon zareagovali dnešnej výhrou 3: 0 nad Karabachom, vďaka ktorej udržali nádej na postup v Európskej lige.

“Takto by to šlo, takto by sme si to predstavovali. Po Jablonci sme si všetci sadli a nejaké veci sme si vyjasnili. Myslím, že sme urobili dobre. Dnes sme na ihrisku ukázali, že to ide, makali sme jeden za druhého, “ povedal Karafiát novinárom.

“Dúfajme, že sme to podchytli včas. že sa v domácej lige môžeme pchať nahor a v Európskej lige ešte postúpiť.Dnes bolo vidieť, že sme chceli, bola tam vôľa a srdce, “ doplnil dvadsaťjedenročný obranca.

Severočesi si nevydarený zápas v Jablonci rozoberali dlho do noci. ” Hneď po zápase sme sa zišli tu na štadióne. Sedeli sme do jedenástich, do pol dvanástej. Kto mal čo na srdci, tak sme si to vyjasnili. Hovorili hlavne Bary (Milan Baroš), poky (kapitán Lukáš Pokorný), skôr tí starší. Ale zapájali sa aj mladí, všetci, “ podotkol Karafiát.

Nečakal, že Liberec prehrá Karabach tak jasne. ” To asi nikto. Vytvárali sme si veľa šancí.Všetci sme makali do poslednej minúty. Že je to takým výsledkom, to je jedine plus, “ uviedol Karafiát.

Po zápase bol za hráči v kabíne aj majiteľ Slovana Ľudovít Karl. ” Nič nepovedal, len prišiel za nami a my sme si zareval. Nechodí furt, teraz sa ukázal, tak sme radi, “ konštatoval Karafiát.

Liberec udržal nádej na postup, musí však v decembri vyhrať na pôde Solúna a zároveň potrebuje porážku Karabachu s Fiorentinou. “Po dnešnom zápase sme šance zvýšili. Dúfajme, že to vyjde, bola by to čerešnička na torte. V Solúne to bude extrémne ťažké. Chodí tam hrozne veľa fanúšikov, podporujú ich.Pôjdeme tam s tým, že budeme chcieť vyhrať a nechať tam všetko, “ uviedol Karafiát.

Vzhľadom k absencii v libereckej zostave nastúpil netradične na pravom kraji obrany, čo je už jeho tretí post v sezóne . “Pendluju. Tréner Trpišovský ma už pozná dlhšie, som schopný zahrať viac postov, “ povedal Karafiát.

V minulom domácom zápase Európskej ligy s Fiorentinou sa podpísal pod jeden inkasovaný gól. ” Bolo to po mojej chybe, ale chlapci ma podržali, ako na ihrisku, tak po zápase. Som rád, že to takto dopadlo, “ doplnil.