Je to sklamanie, na prehru to nebolo, povedal Dočkal

Sparťania podľa Bořka Dočkala odohrali v záverečnom vystúpení v skupine Európskej ligy na San Sire s Interom Miláno dobrý zápas, ktorý nemali prehrať. O to viac si reprezentačný stredopoliar vyčítal penaltu, ktorú v druhom polčase za stavu 1: 1 nepremenil. Naopak, v 90. minúte strelili víťazný gól na konečných 2: 1 domáce.

“Je to určite sklamanie, pretože to nebol zápas na to, aby sme tu prehrali,” povedal Dočkal novinárom . “Výkon nebol zlý, a keby sme za nerozhodného stavu premenili penaltu, tak myslím, že by sme minimálne bod uhrali.Dneska síce nebol výsledok taký dôležitý, pretože o postupe už bolo rozhodnuté, ale keď je šanca vyhrať na Interu, tak je škoda to nedotiahnuť, “ dodal.

Dočkal mohol Spartu priblížiť k piatemu víťazstvu za sebou, ale v 65. minúte nevyužil penaltu nariadenú za faul na Davida Lafata. Jeho strelu brankár Juan Carrizo vystihol. “Bol to dôležitý okamih a každá nepremenenej penalta aj na tréningu ma štve. Je to moment, kedy nejde moc získať, len zlyhať, “ pridal Dočkal.

” Bol som rozhodnutý ju kopať na túto stranu, ale dalo sa to kopnúť tak, aby na ňu nedosiahol, “ uviedol český reprezentant. ” Myslím, že nebola kopnutie vyložene zle, aby som si vyčítal, že som niečo podcenil.Ale ak neskončí penalta gólom, tak nie je kopnutie dostatočne dobre, “ vyhlásil.

Rovnako ako Sparta, ktorá prišla do Talianska s istotou posupu aj prvého miesta, tak ani Inter nemal v stretnutí o čo hrať . Domáci boli odsúdení k poslednej Price a zodpovedala tomu aj nízka návšteva. aj preto zhruba dve tisícky priaznivcov Sparty ovládli tribúny a letenský celok odohral duel prakticky v domácej atmosfére.

“v pohároch zbierate zážitky, ktoré si budete za desať, pätnásť, dvadsať rokov vybavovať a toto bol jeden z nich. Vyšli sme na rozcvičku a bolo počuť len našich fanúšikov.Bolo vidieť, že si to prišli užiť a majú radosť z toho, čo sa nám podarilo, “ povedal Dočkal. ” Samozrejme by bolo krajšie, keby bolo plno, ale na druhú stranu bolo príjemné hrať vonku v domácom prostredie, “ dodal.

Sparta sa v pondelok dozvie súpera pre prvé kolo play off, Dočkal však konkrétne želanie nemá. ” Niekto si želá giganta, aby to bol zážitok. Ja mám naopak radosť, keď dostaneme súpera, u ktorého vidím reálnu šancu na postup, “ uviedol Dočkal. ” Dúfam, že dostaneme niekoho atraktívneho, ale aj hrateľného. Aby sme mali šancu napodobniť niečo, čo sa nám podarilo v minulej sezóne, “ pripomenul aprílové štvrťfinále s Villarrealom.