Hráči si zaslúžia väčší rešpekt, reaguje na fanúšikov Montella

V semifinále skončila tohtoročná púť Fiorentiny Európskou ligou. Taliansky klub proti Seville nezohrala zlej zápasy, rozdiel medzi oboma celkami ale bol v efektivite premenenia šancí – Andalúzania sa strelecky presadili päťkrát, Viola ani raz…

Šanca Fiorentiny na postup boli veľa nízkej už po týždeň starej prehre 0: 3 na pôde súpera a akékoľvek dráma včera rýchlo odmietli Carlos Bacca a Daniel Carriçu. Fialky naopak márne hľadali recept na brankára Sergia Rica, spaľovali svoje príležitosti a ich zmar vyvrcholil v 67. minúte nepremenenej penaltou Josipa Iličiće.Po záverečnom hvizde sa potom z tribún začal na hráča znášať piskot.

“Myslel som si, že sme sa snažili hrať a dať gól až do záverečného hvizdu, aj keď postup bol v tú chvíľu už preč , hráči si tak zaslúži väčší rešpekt, než akého sa im dostalo. Vzhľadom k vynaloženému úsiliu a výsledkom v priebehu celej sezóny si nemyslím, že si zaslúžime piskot. Možno to len ukazuje, že tí fanúšikovia na štadióne nerozumie tomu, kam vo svete futbalu patrí . Je to hanba, “ hovorí tréner Vicenzo Montella.

Sevilla v posledných dvoch rokoch dokáže zvládať veľa náročný program a žne ovocie.

” Bolo to veľa ťažké, naozaj sa mi páčilo, ako Fiorentina v oboch zápasoch hrala. Chcem jej za tieto dva zápasy poďakovať a rovnako tak fanúšikom za ich potlesk.Uznali, že sme si ho nakoniec zaslúžili. Aj cez dva jasné výsledky Fiorentina v oboch zápasoch mala príležitosti, “ nechal sa počuť kouč Sevilly Unai Emery.

Sevilla v Európskej lige obhajuje minuloročný triumf a v tejto chvíli má dve šance, ako sa kvalifikovať do nasledujúceho ročníka Ligy majstrov. v španielskej lige sa ešte môže dostať pred štvrtou Valencii, reálnejší je ale postup vďaka triumfu v Európskej lige. Vo varšavskom finále na nej čaká Dneper Dnepropetrovsk, ktorý je papierovo slabším súperom, než vlani Benfica.

“Vyradenie Neapola predstavuje veľa zaujímavý počin. Neexistujú ľahké zápasy, bude to päťdesiat na päťdesiat. Nebudeme favoritmi, “ odmieta Emery rolu favorita.