Chceme opäť zažiť základnú skupinu EL, želá si liberecký Pokorný

Futbalisti Liberca vo štvrtok vstúpi úvodnom zápasom 3. predkola na pôde Admira Wacker Mödling do Európskej ligy a kapitán Lukáš Pokorný verí, že rovnako ako vlani dokážu dôjsť až do základnej skupiny. Cíti, že mužstvo má rovnako veľkú silu ako pred rokom a tréningy sú dokonca podľa neho možná najkvalitnejšie za dobu jeho pôsobenia v A-tíme.

“Všetci sa strašne tešíme, až už to začne. Minulá sezona nás naplnila veľkým očakávaním, že by to potrebné mohlo vyjsť znova. Prajeme si to zopakovať. Je to obrovská výzva. My, čo sme to už zažili, to chceme zažiť znova.Takýto zážitok si za nič nekúpite, “ povedal novinárom Pokorný.

Liberec v minulej sezóne až do posledného kola skupiny bojoval s Marseille o postup do vyraďovacej fázy Európskej ligy. ” Cítime na nových chalanoch, že majú chuť to taky zažiť. Rozprávali sme im tie zážitky. Sila v tíme je. Keď vidím tie tréningy, tak sú podľa mňa možno najkvalitnejšie, čo som tu zažil. Teraz len aby si to sedlo. Verím, že tá paralela bude, “ doplnil dvadsaťtriročný stopér.

Kým Liberec čaká súťažné premiéra v novej sezóne, Admira už odohrala šesť stretnutí. ” Určite majú veľkú výhodu, ale zase by som to nepreceňoval. Majú nejaké zápasy za sebou, hrajú prakticky v rovnakej zostave, takže sa na nich môže prejaviť trochu tá únava.Tá rozehranost môže hrať nejakú rolu, ale zase to naše nadšenie a tešenie sa na to, aby to už začalo, určite tú nerozehranost prebije, “ mienil Pokorný.

V lete do Liberca prišiel skúsený útočník a druhý najlepší strelec reprezentácie v histórii Milan Baroš, ktorý by sa s Pokorným mal deliť o líderstvo v tíme. “Je tu päť šesť ľudí, nemôžeme to brať tak, že nás jeden spasí. Je to o tom, že sa dopĺňame. On nám pomáha, niečo povie na tréningu. Neprišiel sem, aby nám rovnal kabínu. Prišiel pomôcť futbalovo, “ uviedol Pokorný.

” Prijali sme ho dobre. Všetci v kabíne sme mladí, vzhliadali sme k nemu. Je to pekný splnený sen si s ním zahrať. To, čo on prežil, by chceli zažiť všetci. Je to veľký futbalista a ukazuje to na tréningu.Môžeme sa od neho len učiť, čo sa týka prístupu, “ dodal Pokorný.