Brankár Hladký si vo Florencii odbil pohárovú premiéru

Brankár Václav Hladký aj kvôli drobným zdravotným problémom jedničky Martin Dúbravka nastúpil v dueli 4. kola Európskej ligy na pôde Fiorentiny a odbil si tak premiéru v európskych pohároch. Dvadsaťpäťročný gólman na ňu ale nebude spomínať úplne v najlepšom, pretože inkasoval tri góly a futbalisti Liberca prehrali s favoritom 0: 3.

“No tak čo si budeme hovoriť, je to na h…., že jo. Najskôr jeden gól z penalty, pred druhým sme zase urobili chybu uprostred ihriska a potom už sa to len valilo, “ povedal novinárom Hladký.

Veril, že rozhodca po zákroku Igora Súkenníka penaltu zapíska, čím dá. “Počul som piateho rozhodcu hovoriť: Get up, get up (vstávaj). V tej chvíli som si myslel, že to asi faul nebol.Hrče hovoril, že tam síce išiel blbo, ale že ho určite netrafil naplno. Ťažko povedať, pískle to a my s tým už nič neurobím, “ konštatoval Hladký.

Prežil poriadne ostrú premiéru v pohároch. ” Fiorentina je extrémne kvalitný tím, ale ja sa na zápas veľmi tešil a užil som si ho. Niekedy po Bohemce sme sa o tom už bavili, že by som tu mohol chytať, ale definitívnu istotu som mal až ráno po rozcvičenie, “ povedal Hladký.

Tréner Jindřich Trpišovský ho nasadil aj kvôli tomu, že má dobrú hru nôh a chcel ho zapojiť do rozohrávky. “Tréner si ma zavolal a spýtal sa ma, ako sa cítim a či som v pohode. A potom mi povedal, že idem do brány. Tým, že sme sa o tom už bavili vopred, tak som ani nebol toľko prekvapený.Hlavne som bol veľmi rád, že budem chytať, “ uviedol.

V zápase si príliš ťažkých zákrokov nepripísal, s gólmi ale moc robiť nemohol. ” Nerobil som si ešte žiadnu analýzu, na to mám zatiaľ čas. Ale je pravda, že som nemal prakticky žiadny ťažšie zákrok, a napriek tomu sme prehrali 0: 3. Mrzí ma, že som chlapcom nemohol nijakým spôsobom viac pomôcť, ale aj také zápasy občas prídu, “ podotkol Hladký.

Bol rád, že po dlhšej dobe dostal šancu. Za september a október odchytal za A-tím Liberca jediný duel. “Vždy je zložitejšia po nejakej dobe naskočiť. Ale zase som celú tú dobu neležal na gauči, stále som s tímom trénoval. Súťažný zápas je samozrejme niečo iné.Musíte si získať priestorovú orientáciu, chvíľu si to to musíte v bránkovisku ohmatať, ale potom už to bolo v pohode a cítil som sa dobre, “ dodal Hladký.