Baroš skóroval aj v treťom zápase skupiny Európskej ligy

Útočník Milan Baroš v dnešnom zápase Liberca proti domácemu Karabachu udržal svoju skvelú bilanciu v skupinovej fáze Európskej ligy. Bývalý reprezentačný kanonier nastúpil v základnej časti tejto súťaže tretíkrát a tretíkrát skóroval. Slovanu to stačilo na remízu 2: 2, lebo v 93. minúte inkasoval vyrovnávajúci gól.

“To som ani nevedel, že mám takú bilanciu. Som za to rád,” povedal s úsmevom novinárom Baroš, ktorý do dnešného dňa odohral v skupine Európskej ligy dva zápasy za Galatasaray Istanbul v roku 2009 a v oboch dal gól. V pohároch vrátane predkola sa trafil po šiestich rokoch.

Druhý najlepší strelec slovenskej reprezentačnej histórie sa presadil v 68.minúte dorážkou po strele Egona Vůcha a poslal Slovan do vedenia 2: 1. “uhýbala som, snažil som sa nebyť v ofsajde. Strela Egona bola tečovaná od súpera, gólman to na poslednú chvíľu vytiahol z čiary pred seba a ja sa len snažil trafiť bránu. Dorážkou už bola de facto jednoduchá,” konštatoval tridsaťštyriročný Baroš.

Podpísal sa aj pod prvý liberecký gól po desiatich sekundách, ktorý bol najrýchlejší v histórii Európskej ligy. Vystihol totiž rozohrávku súpera a Jan Sýkora potom skóroval. “Ich hráč to zle prihral. My sme išli napádať rozohrávku, zle rozohral, ​​balón netrafil. Ja som si to zobral, išiel do kľučky, trochu so šťastím sa to odrazilo k Sykymu a ten to premenil,” vykreslil Baroš.

“Takto rýchly gól nečakal nikto.Každý si to len želá, každý hovorí, že by sme chceli dať rýchly gól, a nám sa to dnes podarilo v rekordnom čase. Myslím, že nám pomohol. Je škoda, že sme ich nechali celkom skoro vyrovnať. Keď sme boli vo vedení, boli nervóznejší a dalo sa s nimi hrať lepšie, “ ľutoval Baroš vyrovnávacieho gólu v siedmej minúte.

Bod napriek druhej inkasovanej bránke v nastavení bral. ” Futbal je niekedy krásny, niekedy krutý. Dneska sa nám nepodarilo udržať vedenie. Ten bod je ale zaslúžený. Oni hrali výborne predovšetkým v prvej polovici. My sme sa im v druhom polčase trochu viac vyrovnali, začali sme viac kombinovať a napádať, “ uviedol Baroš.

” Dali sme v zápase dva góly, keby sme mali tri body, bolo by to trošku šťastné.Boli by dôležité, ale aj bod sa môže počítať vo finále. Je to prvý zápas, bod zvonku…Pre bod sme si išli a máme ho, takže musíme byť spokojní. Aj keď vyrovnanie prišlo v závere, “ dodal.