Barevnost dětského nábytku

Kromě kvality a šetrnosti k životnímu prostředí materiálu, ze kterého je vyrobena dětský nábytek, je tu ještě jeden důležitý faktor, který musíte zvážit, je výběr nábytku do dětského pokoje. Je – barevná škála.

Nyní můžete najít mnoho publikací, od brožury, do husté pojednání, všechny jsou o vlivu barvy na člověka. Stojí za zamyšlení, je-li barva je schopen uvésti dospělé osoby ve stavu deprese, jak intenzivně barevná škála bude mít vliv na vývoj a charakter vašeho dítěte.

V jednom vědci mysl stále : světlé, honosné barvy nábytku nepříznivý vliv na psychiku dítěte. Podobně dařilo a s , složité kresby na koberce a tapety. Ostré hrany dětského nábytku jsou schopny vyvolat u dítěte, nevhodné chování, zvýšená vnímání na ty zdánlivě běžné situace a věci. V důsledku toho, – podrážděnost, nespavost, nepozornost a rychlá únava.
Nyní se pojďme mluvit konkrétně o výběru barvy dětského nábytku.

Stojí za to vyhnout tmavé barvy, zejména jasně červené a vínové. Uděláme malou výhradu, máme na mysli převaha jakékoliv barvy, pokud, například, červená barva je použita jen jako akcent, to je v pořádku s vaším dítětem stane. Nicméně, pokud se celý dětský pokoj v barvě, u dítěte se může vyšplhat tlak, začít hrozná migréna. Tyto barvy mohou dokonce být příčinou špatného spánku a noční můry!

Velmi nežádoucí při zařizování dětského nábytku použít modrou barvu. Modrá – studená barva, působí na psychiku dítěte . Zatímco v dětském pokoji, zkušený v modré barvě, dítě se může stát špatně, zužují cévy, je oslabena puls. Dobře, pokud je modrá barva se vyskytuje společně s modrou, například, modré polštáře nebo různé položky výzdoby: misky, rámečky na fotografie a další věci.

Ale dost o záporné! Dětský nábytek, žluté barvy, bude mít pozitivní vliv na rozvoj charakteru dítěte a jeho zdraví. Žlutá pohodlná, je to, jako když nabitá sluneční energií. Žlutá dětský nábytek zvýší dítě náladu, zvýší rychlost trainability a vnímání materiálu.

Zelená nábytek pomůže dítěti soustředit se, normalizuje tlak a tepová frekvence, pomůže vám lépe pochopit studijní materiály. Vzpomeňte si sami, V SSSR téměř všechny pracovní úřady vrcholového vedení měl spoustu prvků zelené barvy, například, zelené stínidla. Zelená aktivuje mozkovou činnost, zmírňuje nespavost, posiluje chuť k jídlu a zlepšuje náladu.

Zelená – to nejsou jen sytě zelenou, ale i olivový, , . Vezměte prosím na vědomí, že dětské ložnice “” splněny právě v jemně zelené schéma.

Je-li to shrnout, pak pro dětský nábytek je dokonale vhodné pro všechny jemné, pastelové barvy, broskev, růžová (ne křiklavý), béžová, modrá, , písek. A tady je světlé barvy (černá, modrá, červená, fialová), stojí za to se vyhnout jejich použití pouze jako akcenty.

Nábytek Banaby